Rekonstrukcja roślin do reprodukcji w celu zwiększenia produkcji nasion

W społecznościach rolniczych w Afryce Subsaharyjskiej (SA) dziwactwa związane z hodowlą roślin można wykorzystać do poprawy wydajności z hektara sorgo i bobiku, dwóch głównych upraw.

plant extract for sale

To był koniec Hy-Gain, wielomilionowego międzynarodowego projektu badawczego prowadzonego przez Annę Koltunow, profesora Uniwersytetu Queensland i wspieranego przez Fundację Billa i Melindy Gatesów.


Profesor Anna Koltunow powiedziała:" Hy-Gain został zaprojektowany, aby umożliwić małym rolnikom przechowywanie i sianie wysokowydajnych nasion sorgo hybrydowego i bobiku."


Mieszańce (wsobne, potomstwo różnych genetycznie rodziców) były niezwykle silne, a plon z jednostki powierzchni znacznie wzrósł.


Ale te właściwości nie są zachowane w żadnym nasionu produkowanym przez rośliny hybrydowe, ponieważ powstają w wyniku formowania się nasion płciowych. Wymaga ścieżki mejozy i zapłodnienia.


Profesor Corturno mówi, że rozmnażanie płciowe w naturalny sposób oddziela cechy genetyczne nasion uformowanych w hybrydowych kwiatach.


GG: Kluczem do utrzymania plonów nasion hybrydowych z pokolenia na pokolenie jest jeden z najdziwniejszych aspektów biologii reprodukcji roślin:' apomixis', naturalnie występująca bezpłciowa ścieżka tworzenia nasion u roślin," ona mówi.


GG: Jeśli wysokiej jakości nasiona hybrydowe są wyposażone w przełącznik genetyczny, który pozwala mu na bezpłciowe rozmnażanie rośliny z nowym nasionem, tj. Bez mejozy i nawożenia, powstałe nasiona dadzą roślinę identyczną z klonem rodzic hybrydowy.


GG quot; Pozwoli to na zatrzymanie i ponowne sadzenie nasion hybrydowych w gospodarstwach przez pokolenia, umożliwiając rolnikom zwiększenie produkcji i zaoszczędzenie na kosztach zakupu nasion hybrydowych każdego roku."


Hy-gain składa się z sześciu organizacji badawczych i międzynarodowej firmy nasiennej. Wcześniej był to pięcioletni projekt prowadzony przez profesora Koltunowa i częściowo finansowany przez Fundację Billa i Melindy Gatesów.


Jednym z najbardziej oczywistych aspektów stwierdzonych w poprzednich badaniach, mówi prof. Corturno, jest to, że zmiana wymagana do przejścia z seksu na aseksualność jest stosunkowo niewielka.


GG: Dzięki Hy-Gain opracowujemy prototypy roślin, aby sprawdzić, czy możemy ukierunkować te cenne cechy hybrydowe, gdy hybrydy są wysiewane, kwitną i produkują więcej odmian," powiedziała.


GG: Celem jest zapewnienie specyficznych dla regionu odmian sorgo i bobiku dostosowanych do potrzeb Afryki, o wyższych plonach i większej odporności.


GG: Celem zespołu Hy-Gain jest dostarczenie bardzo użytecznej technologii, którą można łatwo i tanio wykorzystać w hodowli.


GG: Krajowi hodowcy bobiku i sorgo muszą mieć możliwość łączenia się ze swoimi społecznościami rolniczymi i podejmowania decyzji dotyczących odmian na swoim obszarze."


Profesor Koltunow mówi, że jeśli się powiedzie, technologia Hy-Gain mogłaby być potencjalnym GG, GG, który zmieni zasady gry, dla rolników na całym świecie, w tym w Australii, program hodowli sorgo&# 39.


Profesor Koltunow powiedział: „GG quot; Technologia ta może zwiększyć efektywność hodowli roślin i produkcji nasion w czasie, gdy przemysł zbożowy boryka się z wyzwaniem utrzymania plonów z jednostki powierzchni w coraz cieplejszych i suchszych warunkach uprawy."


© Baoji Herbest Bio-Tech Co., Ltd